Co ty o Filmie Joker 2019

Jak ucieleśniony przez Joaquin Phoenix, śmieje się dużo - wystarczy, aby upewnić się, że nikt inny nie będzie. Znakiem rozpoznawczym tego "Jokera" jest jego uroczysta bezrozumność. Można się zastanawiać, jak to może być dzieło tego samego Todd Phillips, który wyreżyserował "Kac" i "Road Trip", które mają co najmniej reputację za zabawne. Najmądrzejszy bit tutaj jest odlewania Robert De Niro jako późno w nocy, Carsonesque talk-show gospodarza podobne do tego granego przez Jerry Lewis w Martin Scorsese "The King of Comedy". W tym filmie, De Niro był szalony stalker, talentless wannabe joker 2019 przypuszczalnie oddychać tym samym powietrzu jako jego idol i kamieniołomu. Tym razem jest na dużym krześle, karmiąc obsesje celebrytów Arthura Flecka.

To alter ego Jokera: samotny, uszkodzony mężczyzna eking obecnie abject życia jako klaun do wynajęcia i mieszka w szarym mieszkaniu z matką (Frances Conroy). Phillips, który napisał scenariusz ze Scottem Silverem, przenosi nas z powrotem do starych złych czasów Gotham City, kiedy praca była ograniczona, szczury szaleją, a strajk śmieciowy sfaulował ulice. Fleck jest prześladowany przez złodziejskie biedne dzieci i pijanych bogatych facetów, goaded do punktu morderstwa przez podłość świata. Ma sympatię do sąsiada (Zazie Beetz), który jego zdaniem może być odwzajemniony. Trzyma notatnik pełen stand-up materiału i pracuje się nerw, aby przejść na scenę w nocnym klubie open-mic nocy.

Joker 2019 Online: https://zalukaj24.com/filmy/joker-2019-online-caly-film-cda-zalukaj

Nie ma nic złego w żadnym z tych punktów fabuły, ani ze szczegółami, które dziergają "Jokera" w znany świat Batmana. Arthur ma związek z rodziną Wayne - spotykamy Alfreda lokaja i młodego Bruce'a - a także z Arkham Asylum. Problemy pojawiają się, gdy film obraca jego alegoryczne silnika i Phoenix próbuje zebrać postać z tiki i tropy, które otrzymał.

Chudy, drżący i czasami zaskakująco pełen wdzięku - Phoenix jest jednym z niedocenianych tancerzy współczesnego ekranu - Arthur ma fizyczne i psychiczne podobieństwo do Freddiego Quella, niepasującego driftera Phoenixa granego w "Mistrzu". Ale on również niesie ciężar bycia ofiarą Everyman w przypowieść, że nie może dostać jego historię prosto. Niekontrolowany śmiech Artura wynika z choroby, która jest prawdopodobnie wynikiem znęcania się nad dzieckiem. Jego głęboka alienacja wynika również z nierówności społecznych, upadku cywilizacji, korupcji politycznej, telewizji, biurokracji rządowej i wielu innych przyczyn. Bogaci ludzie są okropni. Biedni ludzie są okropni. Uścisk jokera radykalnego zła staje się rodzajem uczciwości.

Albo coś. Trudno powiedzieć, czy zamieszanie "Joker" sprawia, że sam w sobie wynika z zamieszania lub tchórzostwa, ale wynik jest mniej obraz nihilizmu niż opowieść o niczym. Wygląd i dźwięk — kinematografia Lawrence'a Shera, ciężka na wiolonczelę hildur Gudnadottir — oznacza grawitację i głębię, ale film jest nieważkości i płytki. To nie jest żadna zabawa, i nie może być traktowana poważnie. Czy to żart?